Locciline Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Yok Edilir?

1 yıl önce
211 kez görüntülendi

Locciline Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Yok Edilir?

Locciline Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Yok Edilir?

Halk arasında ‘siyah nokta’ olarak bilinen komedo, çok sık görülen bir cilt problemidir. Vücuttaki yağ üretiminin çoğalmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Vücutta enfeksiyona yol açabileceği ve görünüş açısından rahatsız edici olduğu için mutlaka tedavi edilmelidir. Tedavi için farklı yollara başvurulmaktadır.

Siyah Noktalara Buhar Banyosu

En sık kullanılan yöntemlerden biri buhar banyosudur. Yapılışı pratik ve zahmetsizdir. Bir kabın içine su koyup kaynayana kadar bekleyin. Kaynadıktan sonra çıkan su buharına yüzünüzü tutun. Buhar cildinizle temas ettikçe cildiniz yumuşayacak ve gözenekler açılacaktır. Böylece toksin maddeler temizlenmiş olacaktır.

Siyah Nokta Maskeleri

Bal maskesi

Bir tatlı kaşığı balı yüzünüze iyice yedirin ve 20 dakika boyunca bekleyin. Kuruduğunda yüzünüzü ıslak bir havlu ile silin. Böylece balın nemlendirici ve besleyici içeriğinden faydalanmış olursunuz.

Limon suyu maskesi

Hem sivilce hem siyah nokta için etkili olan bu formül derideki yağı çıkarır. Bu maskeyi yapmak için bir limonun suyunu bir kap içerisinde yoğurtla karıştırıp yüzünüze uygulamanız yeterlidir.

Aspirin ve karbonat maskesi

Hazırlanması bir hayli kolay olan bu maske cildiniz için oldukça yararlıdır. Yapmanız gereken tek şey bir adet aspirini toz hale getirmek ve üzerine karbonat ekleyip ardından kıvamını bulana kadar su ekleyip karıştırmak. Yüzünüze sürdükten sonra kuruyana kadar bekleyin. Karışım yüzünüzden çıkmaya başladıktan sonra yüzünüzü bol su ile temizleyin.

Siyah Nokta Temizleme Bandı

İnternetten veya tıbbi ürünler satan yerlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz bu ürün etkili bir çözüm yoludur. Aldığınız ürünü siyah nokta olan yere bir miktar su ile birlikte uygulayıp 30 dakika beklemeniz durumunda siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak bu yöntemin cildinizi tahriş edebileceğini kullanmadan önce bilmenizde fayda var.
Not: Bütün bu işlemleri yapmadan önce buhar banyosu uygularsanız yöntemlerden daha fazla sonuç alırsınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukar k