Tüy Dökücü Kremler ve Tüy Dökücü Spreyler

1 yıl önce
415 kez görüntülendi

Tüy Dökücü Kremler ve Tüy Dökücü Spreyler

Limonla İstenmeyen Tüylerden ve Kıllardan Kurtulun

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için locciline’in tüy dökücü kremlerinden veya tüy dökücü spreylerinden faydalanabilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu var. Ağda, jilet, epilatör ve en kalıcı olan yöntem ise lazer epilasyon. Lazer Epilasyonda birkaç seanstan sonra istenmeyen tüylerinizi kurtulabiliyorsunuz. Ancak bu yöntem oldukça pahalı ve sadık kalınamayan bir yöntemdir.

Tüylerinizden kurtulmak için ekonomik olan limon suyu kürünü denemenizde fayda var. Öncelikle tüylerinizi kökten alabilen bir epilasyon yöntemi ile almak gerekir. Mümkünse ağda ile kılları köklerinden almakta fayda var. Ardından bir kabın içine 1 limon suyunu sıkın ve içine 2 çay kaşığı tuz ekleyip karıştırın. Tüylerinizi aldığınız bölgeye bu karışımı sürün ve Durulama bırakın. Biraz yanma hissi meydana gelecek. Bu uygulamayı tüylerinizi aldıktan sonraki ilk 3 gün mutlaka yapmalısınız. Böylece zamanla çıkacak olan tüylerin sayısı azalacak ve incelecektir. Oldukça ekonomik olan bu yöntem ile tüylerinizi sayısını azaltmış ve renklerini açmış olacaksınız.

Yaz aylarında daha sık yapılan epilasyon işlemi sırasında ve sonrasında ağrı hissetmemek için neler yapmak gerekir?

1. Epilyasiyadan sonra 24 saat içerisinde aşırı sıcağa maruz kalmayın ve spor yapmayın.

2. Kılları uzayışı yönüne doğru alın. Ters hareket kaşıntıya ve kırmızı lekelere neden olabilir.

3. Sabahları havuza veya denize gidecekseniz bir gece önceden epilasyon yapın.

4. Koltukalti tüylerinin çıkış yönü dağınık olduğundan bu bölgeye tek yönlü epilasyon yapmayın.

5. İntim bölgesinde kıl batması oluşması sık görüldüğünden bu bölgeye epilasyon öncesi batık önleyici krem ​​veya losyonlar kullanabilirsiniz. Ayrıca epilasyon öncesi mutlaka tüy köklerini ılık su ile yumuşatmalısınız.

6. Ağrıya tahammül edemiyorsanız epilasyon öncesi bölgeye yumuşatan ve uyuşturan kremlerden kullanabilirsiniz.

Kıllardan kurtulmanın yolu limon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır. Jilet, epilatör vb. En kalıcı olan yöntem ise lazer epilasyondur. Epilasyonda birkaç seanstan sonra istenmeyen kıllardan kurtulabilirsiniz. Ancak bu yöntem oldukça pahalı ve sadık kalınabilir bilmeyen bir yöntemdir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ekonomik olan limon suyu ve tuz karışımını denemeniz de fayda var…

Kıllardan kurtulmanın yolu limon:

Öncelikle tüyleri kökten alabilen bir epilasyon makinesi ile almak gerekir. Mümkünse kılları kökten almada fayda var. Ardından bir kabın içine 1 limon suyunu dökün ve içine 2 çay kaşığı tuz ekleyip karıştırın. Tüylerinizi aldığınız bölgeye bu karışımı sürün ve Durulama tutun. Biraz yanma hissi gözükür. Bu uygulamayı tüylerinizi aldıktan sonraki ilk 3 gün mutlaka yapmalısınız. Böylece zamanla çıkacak olan tüylerin sayısı azalacak ve incelecektir. Oldukça ekonomik olan bu yöntem ile tüylerinizi sayısını azaltmış ve renklerini açmış olacaksınız.

Tüy Dökücü Kremler ve Tüy Dökücü Spreyler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. FUNDA ESMA ÇELİK dedi ki:

  İstenmeyen Tüylere Limon Tuz Karışımı
  LİMON TUZ KARIŞIMI : Tüyler, ağda veya epilatör ile temizlendikten hemen sonra, gözenekler açıkken limon tuz karışımını temizlenen bölgeye sürülüyor. Bu işlemin tüy köklerini yaktığı, tüyleri azalttığı ve hatta zamanla tüyleri yok ettiği iddia ediliyor.

  TUZ : Tüylü bölge ağda veya epilatör ile temizlendikten sonra tuzun içine çok az su koyup karıştırın. Hemen temizleme işleminin arkasından tuz su karışımını sürün. Tuz kıl köklerini yaktığından tüyler azalacak ve zamanla yok olacak, şeklinde bir öneri.

  Denemek isteyenlere duyrulur.

  alıntı

  bunu bi yerde okudum ve sizinle paylaşmak istedim arkadaşlar
  bana mantıklı geldi ve deneyeceğim

 2. Karemel dedi ki:

  5 senedir uyguluyorum çokta memnunum azalma oldu ama hala var tabiki
  umudum epilixir 🙂
  takibindeyim :))

 3. Freia dedi ki:

  Gutto, depileve, bioderm, lazer, Allaha dua ediyorum. yani her türlü yöntemi denedim şu tüylerden kurtulmak için, bide limon-tuz deniyeyim kaybedilecek birşey yok (tüyler dışında tabi)

 4. MiSTiK dedi ki:

  Bu gece ağda yönteminden sonra bacaklarıma direk uyguladım yıkamadan daha etkili yazıyordu bu sitede.
  Bakalım neler olacak tuzunu mu bol koydum acaba ben felaket derecede yandım..Ama etki edecekse devam etmeye değer..

 5. Singlelife dedi ki:

  ya ben bu siteden neler öğrendim böyle yahuu:saclarımı bemiksledim kıllarımdan acısız kurtulma yöntemleri buldum ve simdiii bana onları azaltıcak yöntemler sunuyorsunuz süper yaaaaaaaaa süpeeeeeeer nasıl mutluyum yaa anlatamam:

 6. yamy dedi ki:

  kızlar peki bu liomun suyu kızartma, tahriş etme gibi bi şeyler yapıyor mu? yoksa onlara daha mı iyi geliyor?

Yorum Yaz

Yukar k