Alexa Değeri Nasıl Düşürülür
Alexa 1996 yılının Nisan ayında faaliyete geçmiş, Amerika Kaliforniya merkezli, Amazon.com a bağlı olarak kurulmuş ve internet sitelerinin trafiğiyle alakalı bilgi veren bir web sitesidir. Alexa, web sitelerini analiz edip, sitenin bulunduğu ülke ve dünya genelinde bir sıralama oluşturur. Bir sitenin alexa sıralaması ne kadar düşükse, site o kadar değerli ve fazla ziyaretçiye sahiptir. Örnek olarak Alexa global değeri 2.100 olan bir site, 39.000 olan bir siteden daha değerlidir.

Sitelerin Alexa Değerini(Alexa Rank) Nasıl Öğrenebilirim?

İnternet sitelerinin Alexa değerlerini öğrenmek için; ya www.alexa.com adresine girerek, arama çubuğuna değerini öğrenmek istediğiniz sitenin adresini yazabilir ya da tarayıcınıza Alexa Toolbar ı yükleyerek, girdiğiniz her sitenin değerini bu araç çubuğu sayesinde öğrenebilirsiniz.


Bu küçük eklenti sayesinde girdiğiniz her web-sitesinin dünyadaki değerini, ülkesindeki değerini, sitenin aldığı backlinkleri, sitenin geçmişte nasıl göründüğünü ve sitenin hangi anahtar kelimelerden hit aldığını görebilirsiniz.

Alexa Değerini(Alexa Rank) Düşürmek İçin Yapılması Gerekenler

  • Kullandığınız internet tarayıcınıza Alexa Toolbar yükleyebilirsiniz. Alexa, bilgilerini, sitenizi ziyaret eden Alexa Toolbar yüklü kullanıcılara göre düzenler. Yani sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarının Alexa Toolbar kullanması sizin için faydalı olacaktır. Türkiye’de bu araç çubuğunun kullanımı çok az olmasından dolayı, sizin bile Alexa Toolbar ı kurup sitenizde bu şekilde dolaşmanız Alexa’yı düşürmenize büyük katkı sağlayacaktır.
  • Kaliteli içeriğe sahip webmaster forumları veya bloglarından link veya reklam alabilirsiniz. Webmaster sitelerinden aldığınız link veya reklamlar, sitenize webmasterların girmesine neden olacaktır, normal internet kullanıcılarına oranla webmasterların Alexa Toolbar kullanma oranı yüksek olduğu için, Alexa değeriniz gözle görülür bir şekilde düşüş meydana gelir.
  • Sitenizin içeriklerini, kaliteli ve kolay okunur şekilde oluşturun. Her yazıya bir adet resim ve video eklemeye gayret gösterin. Bu şekilde sitenize gelen ziyaretçiler sitenizde daha uzun vakit geçirecektir. Alexa sitede uzun süre kalan ziyaretçilere göre de değerlendirme yapar.
  • Toolbar gibi yine faydası olabilecek Alexa Rank Widget aracını kurun.
alexa nedir, alexa rank düşürme yöntemleri, alexa rank nedir alexa toolbar, sitemin alexasının nasıl düşürürüm,

---------------------------

Alexa was launched in April 1996, is a California-based website affiliated with Amazon.com and provides information about the traffic of its websites. Alexa analyzes websites and creates a ranking across the country and the country where the site is located. The lower the ranking of a site, the more valuable and more visitors the site has. For example, a site with Alexa global value of 2,100 is more valuable than a site with 39,000.
How Can I Find Alexa Value of Sites?

To learn Alexa values ​​of websites; You can either enter the address of the site you want to learn in the search bar by entering www.alexa.com or by installing the Alexa Toolbar in your browser, you can learn the value of each site you enter through this toolbar.

With this small plugin, you can see the value of every website you enter in the world, its value in the country, the backlinks the site receives, how the site looked in the past and from which keywords the site has received hits.

What To Do To Reduce Alexa Value

You can install Alexa Toolbar on your internet browser. Alexa organizes its information based on the Alexa Toolbar installed users who visit your site. In other words, it will be useful for you to use Alexa Toolbar for internet users who visit your site. In Turkey due to less use of this toolbar, you wander even then install the Alexa Toolbar on your site in this manner will greatly help you reduce Alexa.
You can get links or advertisements from webmaster forums or blogs with quality content. The links or advertisements you receive from webmaster sites will cause webmasters to enter your site. Since your webmasters' rate of using Alexa Toolbar is high compared to normal internet users, your Alexa value will decrease significantly.
Create the content of your site in a quality and easy-to-read form. Make an effort to add a picture and video to each post. In this way, visitors to your site will spend longer on your site. Alexa also evaluates according to long-term visitors on the site.
Install the Alexa Rank Widget tool, which may still be useful, such as the Toolbar.
What is alexa, methods of lowering alexa rank, what is alexa rank, alexa toolbar, how do I lower alexa of my site,